Pewien indyjski guru powiedział kiedyś swemu uczniowi fanatycznie poszukującemu szczęścia: „Zdradzę ci tajemnicę szczęścia. Jeżeli chcesz być szczęśliwy – BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!

Łatwo powiedzieć- myślisz sobie.
W tym podcaście dzielę się swoja historią. Jak wiesz (lub jeszcze nie) jestem mamą dziecka niepełnosprawnego, które do końca życia będzie potrzebowało mojej pomocy. Oczywiście, cuda się zdarzają, ale… nie ma co na nie liczyć. Ja przestałam liczyć na cuda, tylko zaczęła pracować nad tym, żeby to moje życie było tym cudem.

  • Jedna osoba widzi filiżankę do połowy pustą, a druga do połowy pełną. Pamiętaj, że od twojego wyboru zależy, co widzisz, co myślisz i co słyszysz.
  • Codziennie sobie przypominaj, że masz ograniczony czas na tym świecie, dlatego może warto by było, nauczyć się kochać życie…?
  • Jeżeli dopadają cię stany smutku, „doły” – nie uciekaj od tego. One są w zupełności normalne, bo smutek pozwala nam sie przyjrzeć temu, czego pragniemy. Zrób sobie tylko limit na taki stan. W podcaście prezentuje swój sposób.
  • Jeśli masz stany depresyjne, nic ci sie nie chce, masz nerwicę lękową – NIE BÓJ SIĘ SKORZYSTAĆ Z POMOCY SPECJALISTY! W podcaście mówię o swoim doświadczeniu w tym temacie.

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.”- powiedział Albert Schweitzer. I mądry z niego gość.

Uwierz, że najlepszym sposobem na polepszenie własnego samopoczucia jest zrobienie czegoś dla kogoś innego.

Ps. Kochani! Prosze Was o wyrozumiałość. To mój pierwszy podcast 🙂
I oczywiście nie bójcie się  udostępniać dalej! To dla mnie bardzo ważne 🙂 Niech leci w świat!